IV Niedziela Adwentu

1. IV niedziela Adwentu.
  2. Jutro ostatni dzień Adwentu. Przynieśmy rano ze sobą opłatki na stół wigilijny, aby je uroczyście poświęcić. Zachowajmy polską tradycję powstrzymania się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych. O północy zapraszamy wszystkich na Mszę św. Pasterską. Na 23.30 zapraszamy na śpiew Akatystu ku czci Bogurodzicy, a tuż przed Pasterką tradycyjnie zabrzmi kolęda dla nieobecnych.
  3. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  4. W środę drugi dzień Świąt wszystkim chorym, których odwiedzamy w pierwsze piątki nadzwyczajni szafarze Eucharystii zaniosą Komunię św. Na Mszy św. o godz. 9.00 zgodnie z tradycją lat poprzednich zostaną posłani kolędnicy misyjni, którzy będą kolędować w naszych domach. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych młodych apostołów.
  5. W czwartek 27 grudnia święto Jana Apostoła. W tym dniu jako sakramentale poświęcamy wino, aby wstawiennictwo św. Jana chroniło nas przed chorobami gardła.
  6. Dziękujemy róży św. Rity za poprowadzenie różańca, a w środę prosimy różę św. Antoniego.
  7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.
  8. U członków Rady Duszpasterskiej jeszcze dzisiaj można otrzymać opłatki na stół świąteczny. Złożone przy tej okazji ofiary są w tym roku przeznaczone na ogrzewanie kościoła. U lektorów z kolei można nabyć świece woskowe od pszczelarzy.
  9. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  10. W tym tygodniu rozpoczynamy kolędę. Niech przez wspólną modlitwę i kapłańską posługę na każdym z naszych domów spocznie Boże błogosławieństwo.

Porządek kolędy w dniach 27 – 30  grudnia 2018 r.

Czwartek 27.12.2018 godz. 8.30 ul. Źródlana 57 i 51A
Piątek 28.12.2018 godz. 8.30 ul. Źródlana 53