I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny, który w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Wchodzimy jednocześnie w okres Adwentu – czasu świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.
 2. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. Ku Jej czci sprawowana jest Msza św. Roratnia. Roraty w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6.00, a wcześniej godzinki o Najświętszej Maryi Pannie.
 3. W środę zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza o godz. 17.30 na plebanii.
 4. W środę o prowadzenie różańca prosimy różę św. Anny.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, a w pierwszy piątek nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa w intencji misji.
 6. Spowiedź w pierwszy czwartek i piątek od godz. 17.00.
 7. W piątek udamy się do chorych od godz. 8.00.
 8. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 12.00 (w Godzinie Łaski) i 18.00.
 9. W sobotę Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami o godz. 12.00.
 10. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać opłatki na stół świąteczny. Złożone przy tej okazji ofiary są w tym roku przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Z kolei u lektorów można nabyć świece wigilijne.
 11. W przyszłą niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Tadeusz Mądry z ul. Św. Włodzimierza, Edmund Wójtowicz z ul. Ebersa i Janina Jodłowska z ul. Źródlanej.